XIV MISTRZOSTWA EUROPY KSIĘŻY W PIŁCE HALOWEJ

Reprezentacja polskich księży zdobyła tytuł mistrzów Europy w halowej piłce nożnej, rozgrywanych w Pradze. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja księży z Bośni i Hercegowiny, a trzecie – z Portugalii. W krajowej reprezentacji było czterech kapłanów z diecezji kieleckiej- Ks. Marek Łosak (z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie), Ks. Mateusz Jędrocha (z parafii św. Marcina w Wodzisławiu), Ks. Michał Kacprzyk (z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chmielniku) i Ks. Dariusz Snochowski (student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego).

We wtorek w fazie grupowej w pierwszym meczu nasi kapłani zremisowali z Rumunią 1:1 (bramka Krzysztof Sosnowski), w drugim pokonali Słowenię 3:0 (Rafał Przeździak, Maciej Lewandowski, Paweł Derylak), w trzecim zwyciężyli Ukrainę 7:0 (Mateusz Jędrocha 2, Krzysztof Sosnowski 2, Dariusz Snochowski, Tomasz Winogrodzki, Paweł Derylak). Z pierwszego miejsca wyszli z grupy, a w ćwierćfinale pokonali Białoruś 5:1 (Mateusz Jędrocha 2, Marcin Olszewski, Paweł Derylak, Rafał Przezdziak) i w pięknym stylu awansowali do półfinału.

W czwartek polscy księża zmierzyli się w półfinale ze Słowacją. Po remisie 0:0 zwyciężyli w rzutach karnych 4:3 (Paweł Derylak, Mateusz Jędrocha, Dariusz Snochowski, Tomasz Winogrodzki). W finale zagrali z Bośnią i Hercegowiną, która w półfinale zwyciężyła z Portugalią. Tu sytuacja również się powtórzyła i mecz zakończył się wynikiem 0:0. W karnych ponownie lepsi okazali się Polacy, zwyciężając 3:2 (Paweł Derylak, Mateusz Jędrocha, Dariusz Snochowski).

Reprezentacja Polski bierze udział w rywalizacji europejskich drużyn od samego początku i jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów. Z mistrzostw Starego Kontynentu polscy duchowni przywieźli do kraju już 13 medali, a obecny jest 7 złotym.

Reprezentacja Polski grała w składzie:

Ks. Marek Łosak (kapitan)
Ks. Mateusz Jędrocha
Ks. Michał Kacprzyk