Parafia św. Marcina w Wodzisławiu
Slider

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE


XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2023 r.

 1. Dzisiaj Dożynki Jasnogórskie, czyli Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia Panu Bogu za tegoroczne plony.

 2. Dziękujemy serdecznie Gościom: dzieciom, młodzieży i ich rodzicom, którzy podczas wakacji i urlopów przebywali w naszej parafii – za obecność na Mszy św. i świadectwo wiary. Wszystkim życzymy dobrego nowego roku szkolnego i serdecznie zapraszamy do naszego kościoła, gdy przyjedziecie do swoich rodzin następnym razem.

 3. Jutro na godz. 8.00 zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny. Dziękując za czas wakacji, będziemy prosić o błogosławieństwo Boże w nowym roku.

 4. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania do Kapłaństwa.

 5. W piątek obchodzimy święto Narodzenia NMP. Zgodnie z dawną tradycją święcimy wówczas ziarno do siewu. Zapraszamy rolników i wszystkich czcicieli Matki Bożej Siewnej na Mszę św. i poświęcenie ziarna. W tym dniu jest odpust w Książu Małym.

 6. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy ministrantów i nowych kandydatów na pierwsze powakacyjne spotkanie.

 7. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie tornistrów, plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci z „Zerówki” i kl. I. Serdecznie zapraszamy

 8. Trwają prace remontowe naszego kościoła. Tym, którzy będą wspierać te prace nie tylko modlitwą, niech wynagrodzi Pan Bóg zdrowiem i swoim błogosławieństwem, wszak to Jego dom i miejsce uświęcone wiarą i troską poprzednich pokoleń, które my dzisiaj kontynuujemy.

 9. Dziękujemy Paniom z bloku nr 3. przy ul. Jana Chryzostoma Paska, które wczoraj posprzątały kościół. Bóg zapłać! W sobotę prosimy rodziny z ul. Pińczowskiej.

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 11. Parafianom i obecnym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!
  Serdeczne życzenia zdrowia i opieki świętych patronów składamy Solenizantom i Jubilatom.

 12. Matce Najświętszej i Jej opiece polecamy Ks. Wojciecha i czekającą go w tym tygodniu operację, dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny, a także remont naszego kościoła i ofiarodawców. Pod Twoją obronę …