Parafia św. Marcina w Wodzisławiu

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022 r.

1. Doświadczenie życzliwości i gościnności skłania nas do wyrażenia wdzięczności. Modlitwą do Jasnogórskiej Królowej Polski pragniemy wyprosić potrzebne łaski dla naszych dobroczyńców – napisali pielgrzymi Diecezji Rzeszowskiej z dalszej trasy do Częstochowy, a w imieniu wszystkich podpisał się Ks. Biskup Edward Białogłowski i księża pełniący funkcje kierownicze Rzeszowskiej Pielgrzymki.

Ze swojej strony również bardzo serdecznie dziękuję:

–  Panu Kościelnemu Tadeuszowi za prace porządkowe

–  Panu Sołtysowi Wojciechowi i Panu Stasiowi za skoszenie trawy

–  Pani Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy, Pani Renacie za pomoc organizacyjną

–  Pani krawcowej Zosi

–  Panu hydraulikowi Piotrowi

–  tym, Parafianom, którzy otworzyli swoje domy, przyjęli pielgrzymów na nocleg     i zaprosili do stołu

–  Panu Dyrektorowi Liceum za możliwość noclegu w internacie

–  Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Klemencicach za bigos i pomoc w przygotowaniu posiłków na plebanii

–  naszej sąsiadce Pani Krysi za barszczyk i ciasto

–  dziękuję tym, którzy przywieźli bułki i różne słodkie rzeczy pod kościół

–  Pani z Przedszkola i wszystkim, którzy organizowali herbatę dla pielgrzymów

–  moim Siostrom, które przez kilka dni pracowały, by godnie ich przyjąć i ugościć na plebanii i bratu Ks. Janowi.

Pan Bóg niech wynagrodzi każdą życzliwość i różnoraką pomoc. Bóg zapłać!

1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej będzie poświęcenie zbóż, ziół i owoców. Dzień 15 sierpnia to również Rocznica Cudu nad Wisłą, dlatego jest to także święto państwowe.
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

Śr.      –  Św. Jacka, prezbitera

Sb.       –  Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

1. W piątek będzie 19-ty dzień miesiąca i przedostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci Matki Bożej z La Salette. Zapraszamy na godz. 19.00 z lampionami, a do niesienia figury Matki Bożej w procesji zapraszamy parafian z Wodzisławia.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary na rzecz naszej świątyni.
  3. Dziękujemy Paniom z Kazin, które wczoraj posprzątały kościół. Bóg zapłać! W sobotę prosimy pierwszą grupę mieszkańców z Klemencic.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  5. Pozdrawiamy obecnych w kościele Gości, a wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, pamiętając w modlitwie o Solenizantach i Jubilatach.

1 sierpnia w kościele Św. Wojciecha w Kielcach był pogrzeb Śp. Ks. Infułata Stanisława Malinowskiego, który był u nas proboszczem w latach: 1982 – 1984. Będziemy modlić się za niego w Wypominkach.