Parafia św. Marcina w Wodzisławiu

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

na  II Niedzielę Wielkiego Postu  –  25. 02. 2024 r.

1. Od wielu lat w II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W gablocie jest okolicznościowy plakat i informacja o możliwości wysłania SMS-a na rzecz Misji, a puszka      z tyłu, za ławkami.
    2. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
    3. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Drogę Krzyżową – w piątek o godz. 17.00
    4. W tym tygodniu przypada:

*   Pierwszy piątek miesiąca – rano Msza św. i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.  Od godz. 17.00 Droga Krzyżowa i możliwość spowiedzi.  Po Drodze Krzyżowej Msza św. w intencji chorych i nabożeństwo.    Prośby i podziękowania można napisać na kartkach, które leżą obok ołtarza.

*  Pierwsza sobota miesiąca – po Mszy św. porannej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.  Od godz. 9.00 wizyta u chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.

1. W gablocie jest zaproszenie na spotkanie Rolników na Jasnej Górze i szczegółowy program spotkania. Zachęcamy do udziału.
    2. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 będzie spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci z kl. III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
    3. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na rzecz naszej świątyni.
    4. Dziękujemy Paniom z Laskowej, którzy wczoraj posprzątali kościół. Bóg zapłać!    W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy następne rodziny.
    5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
    6. Caritas Diecezji Kieleckiej serdecznie prosi o przekazanie półtora procent podatku na dzieła miłosierdzia. Nasza diecezjalna Caritas pomaga osobom ubogim, dzieciom, starszym, chorym, niepełnosprawnym i bezdomnym. Do Caritas codziennie przychodzą ludzie głodni, pokrzywdzeni i zagubieni. Tak dużo jest ludzkiej biedy, ale wierzymy, że dobra jest więcej. Dlatego prosimy o przekazanie półtora procent podatku na dzieła miłosierdzia Caritas Kieleckiej. Szczegółowe informacje są w gablocie i na ulotkach, które leżą obok gazet.
    7. Od następnej niedzieli będą w zakrystii baranki z białej czekolady, które każdego roku rozprowadza Caritas.
    8. Wszystkim Parafianom i obecnym Gościom, życzymy dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem, Solenizantom i Jubilatom obfitości łask Bożych i opieki świętych patronów Wśród Solenizantów tego tygodnia jest ks. Dawid, który w piątek ma imieniny. Msza św. w intencji Solenizanta będzie w następną niedzielę o godz. 10.00.
    9. Wczoraj był pogrzeb Śp. Jana Musiała z Wodzisławia. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …