na  Niedzielę Palmową  –  24. 03. 2024 r.

1. Gratulujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Rekolekcjach i z większą radością w sercu, będą mogli przeżywać zbliżające się święta Zmartwychwstania Pana Jezusa.

*  Dziękujemy za pomoc Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Zespołowi „Mozgawianie”.                                                                                     *  Dyrekcji, Nauczycielom i Wychowawcom ze Szkoły Podstawowej, z Liceum Ogólnokształcącego i Przedszkola, którzy opiekowali się dziećmi i młodzieżą podczas Rekolekcji i razem z nimi byli w kościele, dając także świadectwo swojej wiary.                                                  *  Równie serdecznie dziękujemy Paniom za pomoc na plebanii, pączki i ciasto dla spowiadających księży.                                                       *  Słowa podziękowania kierujemy do tych, którzy uczestniczyli w miniony piątek w Drodze Krzyżowej na ulicach naszego miasta, a także dla naszych Strażaków, którzy profesjonalnie zabezpieczyli całą trasę, byśmy mogli w skupieniu i bez przeszkód się modlić.            *  Bóg zapłać wszystkim, którzy są chętni do pomocy!

1. Dzisiaj o godz. 16.00 Gorzkie Żale i Msza św.
  2. Jutro od godz. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do zgłoszonych chorych.
  3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Tylko jeden tydzień w całym roku nosi nazwę Wielki Najważniejsze dni tego Tygodnia – od Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania włącznie noszą nazwę – Święte Triduum Paschalne.                              Porządek nabożeństw w czasie Triduum Paschalnego będzie następujący:

*   W Wielki Czwartek o godz. 18.00 – Liturgia Ostatniej Wieczerzy i Adoracja do     godz. 22.00, po pól godziny dla poszczególnych miejscowości.

*    W Wielki Piątek od godz. 8.30 Adoracja według ustalonego programu.                      O godz. 17.00 –  Droga Krzyżowa i Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja do godz. 23.00. Druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych prosimy o wartę przy Grobie Pana Jezusa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

*  W Wielką Sobotę od godz. 8.30 Adoracja Pana Jezusa w Grobie i poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00,  10.00  i  11.00.        Ponadto poświęcenie będzie w Moczydle i Klemencicach.      Uroczysta Wigilia Paschalna o godz. 18.30. Prosimy przynieść świece.

W Niedzielę Zmartwychwstania zapraszamy do licznego udziału w procesji rezurekcyjnej o godz. 6.00. Prosimy także Poczty Sztandarowe i Strażaków ze wszystkich Jednostek. Mile widziane będą dziewczynki do sypania kwiatków.                                                    Z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu i będziemy spać krócej.

Szczegółowy program Triduum Paschalnego jest w gablocie, będzie na stronie internetowej, a wydrukowany razem z programem Rekolekcji chyba wszyscy już mają.

1. Z tyłu kościoła jest puszka, do której można złożyć jeszcze ofiarę na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  2. W drugi dzień świąt 1 kwietnia na Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się w intencji chorych za wstawiennictwem Św, Peregryna. Prośby i podziękowania na to nabożeństwo można składać u księży na specjalnie przygotowanych kartkach,                         które są obok ołtarza.
  3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni.
  4. Dziękujemy pierwszej grupie mieszkańców Łan, którzy wczoraj posprzątali kościół. Bóg zapłać! W najbliższą środę po Mszy św. popołudniowej zapraszamy kolejne rodziny. Prosimy też chętnych o pomoc w sprzątaniu w Wielką Sobotę po Liturgii Wigilii Paschalnej.
  5. Komunikat Przewodniczącego KEP.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a Wszystkim głębokiego przeżycia świętych dni Triduum Paschalnego i dużo zdrowia i sił na przedświąteczne przygotowania.
  8. Dzisiaj przypada 19 rocznica śmierci Ks. Proboszcza Edwarda Nowaka.              Prośmy o szczęście wieczne dla Niego.   Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …