ODNOWIENIE PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ

Dziś w Naszej parafii – w Niedzielę Świętej Rodziny nastąpiło odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Była to wspaniała okazja do szczególnej modlitwy za małżeństwa, refleksji na temat tego sakramentu, a dla samych małżeństw, do odnowienia więzi miłości oraz rodzinnego dziękczynienia za otrzymywane łaski

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich ma charakter duchowy. Nie jest to ponowna przysięga, ale odnowienie złożonej przed laty, raz na zawsze, przysięgi małżeńskiej. W ramach obrzędu odnowienia ślubowania zaśpiewaliśmy wspólnie hymn do Ducha Świętego. Po nim małżonkowie odpowiedzieli na trzy pytania kapłana, które nawiązują do złożonej w dniu ślubu przysięgi. W ten sposób ponownie zadeklarowali: „czy chcą wzajemnie się miłować; czy chcą okazywać sobie szacunek i żyć w coraz większej wierności małżeńskiej; czy chcą wspierać się w troskach, w radościach, w zdrowiu i chorobie, służąc sobie, aż do końca życia?”

Wszystkim małżeństwom, które odnowiły swoje przyrzeczenia, życzymy obfitości łask Bożych na kolejna lata wspólnego życia. Niech Święta Rodzina z Nazaretu będzie dla wszystkich wzorem miłości, odpowiedzialności i szacunku wobec siebie nawzajem.