16 maja w naszej parafii odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, podczas której 9 dziewczynek i 11 chłopców po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Ofierze Mszy Świętej, przyjmując do swojego serca Pana Jezusa.
Mszę Świętą sprawował ksiądz proboszcz, który również wygłosił homilię, kierując do dzieci i ich rodzin słowa umocnienia oraz zachęty do życia w bliskości z Bogiem. Po przyjęciu Komunii Świętej dzieci wyraziły swoją wdzięczność Panu Jezusowi, a także skierowały słowa podziękowania do księży, rodziców, nauczycieli, pani katechetki, pana organisty oraz pana kościelnego za trud przygotowania do tego ważnego dnia.
Na zakończenie Eucharystii ksiądz proboszcz pobłogosławił chlebki i obrazki, które stanowią pamiątkę tej wyjątkowej uroczystości.
Przez kolejne dni dzieci przeżywają tzw. Biały Tydzień. Każdego dnia uczestniczą we Mszy Świętej, a kolejne dni mają swoją szczególną tematykę, pomagającą jeszcze głębiej przeżywać spotkanie z Chrystusem.
Życzymy dzieciom oraz ich rodzinom, a także całej wspólnocie parafialnej, abyśmy nieustannie wzrastali w miłości do Pana Jezusa i jak najczęściej przyjmowali Go w Komunii Świętej.