Parafia św. Marcina w Wodzisławiu
Slider

Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych na Święty Krzyż

We wtorek, 19 maja, w ramach Białego Tygodnia, dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi rodzicami oraz ks. Dawidem wyruszyły na pielgrzymkę.

Naszym celem było Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – duchowe serce naszego województwa i Gór Świętokrzyskich oraz najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich. To właśnie tam dziękowaliśmy za dar Eucharystii. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się w intencji dzieci, ich rodzin oraz całej naszej parafii. Na zakończenie liturgii otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego, a każdy pielgrzym miał możliwość ich ucałowania.

Po Mszy Świętej pani przewodnik z wielką pasją oprowadziła nas po bazylice Trójcy Świętej oraz klasztorze ojców oblatów. Zobaczyliśmy m.in. wystawę pamiątek z misji.

Następnie udaliśmy się na spotkanie z historią naszych ziem, odwiedzając Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak wyglądało życie w dawnych czasach oraz poznać pracę m.in. kowala, tkaczki czy szewca.

W Harmonii Świętokrzyskiej zobaczyliśmy, jak funkcjonowała dawna świętokrzyska wieś – w zgodzie z Bogiem i przyrodą.

Ostatnim punktem naszego wyjazdu był Park Rozrywki i Miniatur w Krajnie, gdzie mieliśmy okazję stanąć na Placu św. Piotra.

To był piękny czas wspólnej modlitwy, radości i budowania wspólnoty.