Parafia św. Marcina w Wodzisławiu
Slider

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. kan. Lucjana Słoty

W niedzielę 9 czerwca 2024 r. Mszy świętej o godz. 16.00 przewodniczył ks. kan. Lucjan Słota, poprzedni proboszcz, który przeżywa jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Eucharystię koncelebrowali księża z naszego dekanatu, z którym Ksiądz Jubilat przez lata był związany, najpierw jako wikariusz w Nawarzycach, a następnie proboszcz parafii w Lubczy i Wodzisławiu. Homilię wygłosił ks.  Jacek Wójcicki – proboszcz parafii w Czaplach Wielkich. Po homilii Ksiądz Proboszcz pobłogosławił krzyż, który przekazał Jubilatowi.
Ksiądz Proboszcz w imieniu obecnych księży oraz przedstawiciele grup duszpasterskich i miejscowości naszej parafii złożyli Księdzu Jubilatowi życzenia. Na zakończenie Mszy świętej Ks. Lucjan udzielił uroczystego błogosławieństwa.