Parafia św. Marcina w Wodzisławiu
Slider

Dzień Seminaryjny w naszej parafii

W niedzielę 24 maja, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej dzień seminaryjny. Był to czas szczególnej modlitwy za powołania oraz okazja do spotkania z przedstawicielami Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Gościliśmy ks. prof. Andrzej Żądło, wykładowcę liturgiki, który przewodniczył Mszom Świętym o godz. 8.00 i 12.00 oraz na każdej Eucharystii głosił słowo Boże.

Wraz z nim przybył także diakon Zidane Adriss, który tydzień wcześniej przyjął święcenia diakonatu w bazylice katedralnej w Kielcach. Pochodzący z Republiki Środkowoafrykańskiej diakon przygotowuje się do kapłaństwa w kieleckim seminarium. Z wielką radością podzielił się z nami świadectwem swojego powołania. Szczególnym momentem spotkania była modlitwa „Zdrowaś Maryjo” w języku sango. W kontekście przeżywanej uroczystości Zesłania Ducha Świętego miała ona wyjątkową wymowę – przypominała wydarzenie z Wieczernika, gdy apostołowie zaczęli mówić różnymi językami, a wszyscy ich rozumieli. To doświadczenie ukazało nam powszechność Kościoła oraz jedność, którą Duch Święty buduje ponad różnicami języków i kultur.

Podczas całego dnia modliliśmy się wspólnie za powołanych do kapłaństwa oraz za wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach – alumnów, diakonów i księży profesorów. Prosiliśmy także o nowe, dobre i święte powołania, zwłaszcza z naszej parafii.