Parafia św. Marcina w Wodzisławiu
Slider

Boże Ciało 2023

Procesja Bożego Ciała  przeszła ulicami: Kościelną, Jędrzejowską, Okopową, Sportową, Wodną, Ariańską i Jana III Sobieskiego. Pięknie przystrojone ołtarze ustawiono przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej Wodzisław przy ulicy Kościelnej, a także przy ulicy Okopowej, Ariańskiej i Jana III Sobieskiego.

Kwietny dywan w kościele w Wodzisławiu
Już po raz kolejny wewnątrz wodzisławskiej świątyni, powstał przepiękny dywan z kwiatów. Kwietne dzieło sztuki stworzyli członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wodzisławia. Wszyscy wyrażali zachwyt nad kwietną ozdobą, jaka powstała wewnątrz kościoła.

W procesji uczestniczyli liczni mieszkańcy, a także poczty sztandarowe oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzisławiu, Klemencicach i Moczydle.