Parafia św. Marcina w Wodzisławiu
Slider

ADWENT – CZAS OCZEKIWANIA NA PRZYJŚCIE ZBAWICIELA

W niedzielę 1 grudnia w Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Czterotygodniowy czas Adwentu, który nie jest okresem pokuty, ale radosnego oczekiwania, obfituje w zwyczaje i symbole. Jest podobny do całego ludzkiego życia, które jest oczekiwaniem na pełne spotkanie z Bogiem. Niech adwentowym postanowieniem będzie m.in. udział w Roratach.

– O godz. 6.00 rano będą Godzinki i Roraty, na które zapraszamy głównie dorosłych

– Na godz. 17.00 zapraszamy dzieci, młodzież, kandydatów do Bierzmowania, oraz tych, którzy z różnych powodów nie mogą przyjść rano.

Prosimy, aby dzieci ze Szkoły Podstawowej przychodziły na Roraty z lampionami.

Będziemy poznawać historię życia kardynała Stefana Wyszyńskiego. „Takiego prymasa Bóg daje raz na tysiąc lat” – mówił o kard. Wyszyńskim Jan Paweł II. Poznanie wielkiego prymasa, który pomógł nam zachować wiarę i odzyskać upragnioną wolność w najtrudniejszym okresie współczesnych dziejów, to obowiązek każdego Polaka, przede wszystkim najmłodszego. Uczestnikom adwentowych spotkań roratnich chcemy przedstawić osobę i życie kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który 7 czerwca 2020 roku zostanie beatyfikowany.