11 Listopada – Odpust Parafialny

11 Listopada przeżywaliśmy uroczystość odpustową, ku czci naszego głównego patrona – Św. Marcina z Tours, biskupa, a zarazem 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Kazania wygłosi i uroczystą Sumę o godz. 12.00 odprawił Ks. dr Mariusz Rak, absolwent naszego Liceum.
W swoim kazaniu  przypomniał nam, jak to przed wiekami kalendarz ludzki nierozerwalnie związany był z rytmem świąt kościelnych. Mówiło się: „Działo się to i to na świętego Marcina”; „Wydarzyło się to w okolicach Matki Bożej Siewnej”. Odpust parafialny jest doskonałą okazją, aby popatrzeć głębiej niż tylko zmysłami na otaczający nas świat, aby otworzyć oczy duszy, wiary.
Kaznodzieja roztoczył przed nami wspaniałą historię Naszego Patrona, zachęcając jednocześnie, aby naśladować go w dobroci.
Po uroczystej Sumie Odpustowej odbyła się procesja eucharystyczna, dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnym świętowaniu: pocztom sztandarowym, przedstawicielom władz, strażakom, panom do niesienia sztandarów, paniom do różańca, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, orkiestrze, zuchom z naszego przedszkola.
św. Marcinie – Módl się za nami.

relacja również na stronie Diecezji Kieleckiej

Ks. Mariusz Rak w Wodzisławiu: Działo się to na świętego Marcina | Oficjalna Strona Diecezji Kieleckiej (kielce.pl)